2022-01-09 spotkanie kolędowo-opłatkowe (0)

SPOTKANIE KOLĘDOWO-OPŁATKOWE

Związane z kolejną falą epidemii covid-19 restrykcje sanitarne, spowodowały, że i w tym roku nie odbyło się w tradycyjnej formie, w parafialnej auli, spotkanie opłatkowe dla parafialnych grup formacyjnych. Wyjściem z sytuacji była zmiana formuły spotkania, które odbyło się w dniu 9 stycznia, w naszym kościele, przed betlejemska szopką.
Na wstępie, przybyłych uczestników przywitał ks. proboszcz. Następnie, zamiast indywidualnego łamania się opłatkiem, między uczestnikami przeszli kapłani z koszykami, z którego każdy, w formie symbolicznego łamania się, brał opłatek. Po tym akcie rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Przed każda kolędą miało miejsce krótkie rozważanie, prowadzone przez animatorów (Stanisław i Wiesława), dotyczące wcielenia i narodzenia się na ziemi Boga. Te refleksje miały charakter uwielbienia, przeproszenia i prośby. Śpiewającym akompaniował stworzony na te okazję duet: gitara (Jurek) i akordeon (Adam).
Na zakończenie, za przybycie, mimo wszystko niewielkiej grupki, podziękował ks. proboszcz, a wychodzący, zamiast poczęstunku, otrzymywali małe, symboliczne paczuszki ze słodyczami.
W tym roku gospodarzem i organizatorem spotkania był Żywy Różaniec.

    1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.