imieniny ks. Grzegorza (4)

IMIENINY ks. GRZEGORZA

Naszemu księdzu wikariuszowi, Grzegorzowi Kurzcowi, patronuje św. Grzegorz Wielki. Przez całe wieki, Kościół wspominał tego świętego w dniu 12 marca. Stąd przysłowie ludowe: „na Grzegorza zima idzie do morza”. W wyniku reformy kalendarza liturgicznego, która miała miejsce po II Soborze Watykańskim, wspomnienie św. Grzegorza przeniesione zostało na 3 września.
Nasz ks. Grzegorza został jednak przy tradycyjnej dacie, dlatego też w dniu 12 marca została odprawiona w jego intencji koncelebrowana Msza św. Liturgii przewodniczył solenizant, zaś wraz z nim przy ołtarzu stanęli wszyscy pełniący posługę w nasze parafii kapłani. Jak już jest w naszym parafialnym zwyczaju, przed rozpoczęciem Eucharystii solenizantowi złożone zostały życzenia przez przedstawicieli dzieci, młodzieży – ks. Grzegorz jest opiekunem oazy młodzieżowej oraz dorosłych. W imieniu zespołu duszpasterskiego życzenia złożył ks. proboszcz. Ze swej strony solenizant podziękował za pamięć i dobre słowa.
Przed rozesłaniem wiernych ks. Grzegorz jeszcze raz podziękował za wspólną modlitwę w jego intencji, naszym parafianom oraz osobom przybyłym z jego poprzedniej parafii – św. Królowej Jadwigi na Krowodrzy. Po Mszy św. do zakrystii przychodziło wielu parafian, aby złożyć ks. Grzegorzowi życzenia indywidualnie. I każdy mógł się poczęstować tradycyjnym cukierkiem.

Komentarze są wyłączone.