Droga Krzyżowa na osiedlu (8)

DROGA KRZYŻOWA W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Już od ponad 20 lat, w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, odprawiane były nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na ulicach naszego osiedla. Związane z pandemią restrykcje sanitarne spowodowały, że w tradycji tej nastąpiła kilkuletnia przerwa. W tym roku 10 kwietnia, po trzech latach, znowu wierni mogli wziąć udział w tym, odprawianym poza murami świątyni, ewangelizującym nabożeństwie.
Rozpoczęło się ono pierwsza stacją na placu, przed naszą świątynią, a następnie uczestnicy przeszli alejką wzdłuż potoku Sudół, ulicą Rozrywka pod pamiątkowy krzyż na rogu ulic Rozrywka i Reduta. Nabożeństwo i rozważania prowadził ks. Łukasz Nizio. Minął najtrudniejszy czas pandemii i związane z nim ograniczenia, lecz nastał jeszcze trudniejszy czas wojny w Ukrainie. I ten temat wpleciony został w rozważania męki Chrystusa: niesprawiedliwy wyrok agresora – Rosji na niewinną ludność Ukrainy, ból, cierpienia rannych, głód w oblężonych miastach, mordowanie i akty bestialstwa rosyjskich żołnierzy wobec kobiet i dzieci , strach uciekających przed nalotami, chroniących się w piwnicach przed bombami i rakietami, los dzieci, los uciekinierów, łzy matek. Jednak w tym morzu zła jest też ogrom dobra: wielka pomoc charytatywna, praca tysięcy wolontariuszy, rodziny przyjmujące w swoich domach uchodźców – armia ludzi pełniących miłosierne uczynki, jak Weronika czy Szymon Cyrenejczyk.
W tym roku, w tej drodze krzyżowej wzięło udział ok. 180 osób. Niewielki krzyż, cały czas nieśli przedstawiciele Rycerzy Kolumba.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.