pomoc dla UA (9)

POMOC DLA PARAFII ŚW. JANA CHRZCICIELA NA UKRAINIE

Rycerze Kolumba, z działającej przy naszej parafii Rady 15128, w dniach 19 – 27 kwietnia organizowali i koordynowali zbiórkę potrzebnych produktów dla Ukrainy. O taką pomoc poprosił o. Stanisław Mański – kapucyn Prowincji Krakowskiej, który jest także proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie na Ukrainie, w obwodzie chmielnickim. Do tej miejscowości uciekają ludzie z Charkowa, Buczy, Mariupola oraz innych miejscowości zajętych przez Rosjan. Są to przeważnie kobiety z dziećmi, którym udało się wydostać z okupowanych terenów. Ojciec Stanisław, wraz z wolontariuszami ze swojej parafii, każdego dnia wydaje kilkaset reklamówek z żywnością i artykułami niezbędnymi do przeżycia tak trudnego dla nich czasu.
Lista potrzebnych artykułów zawierała m. in. takie jak: żywność o długim terminie przechowywania, odżywki i słodycze dla dzieci, artykuły sanitarno-higieniczne, chemia domowa, pościel, śpiwory, koce, odzież, obuwie. Na apel odpowiedzieli nasi parafianie. W czasie zbiórki, którą zaangażowało się ok. 300 darczyńców, zgromadzono ok. 5 t. produktów, których łączna objętość oszacowana została na 23 m3 oraz zebrano kwotę 5180 zł. Dary zostały załadowane przez Rycerzy Kolumba do dwóch furgonów, wypełniając szczelnie przestrzeń ładunkową obu pojazdów.
Polskie pojazdy nie pojechały jednak za granicę polsko-ukraińska, tylko do Diecezjalnego Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Myczkowcach, gdzie zostały przeładowane na samochód uprawniony do przekraczania granicy, który następnie przewiózł dary bezpośrednio do Parafii św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie.

 

 


Podziękowania z parafii św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie na Ukranie


Caritas-Spes w Starokonstantynowie: wolontariusze rozdają dary film → kliknij

 

POMOC UKRAINIE- kliknij plakat

Link do galerii ze zdjęciami:→kliknij
Link do filmiku:→kliknij
Link do krótkiego słowa/katechezy O.Stanisława z Niedzieli Palmowej:→kliknij
Link do krótkiego słowa/katechezy O. Stanisława z Wielkiego Poniedziałku→kliknij
Link do profilu O. Stanisława na facebooku:→kliknij

Komentarze są wyłączone.