Jesienne imieniny kapłanów (24)

JESIENNE IMIENINY KAPŁANÓW.

W dniu 19 października Kościół w Polsce wspomina bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika reżimu komunistycznego PRL, duszpasterza środowisk ludzi pracy, w bestialski sposób zamordowanego i utopionego w Wiśle przez funkcjonariuszy UB.
Bł. ks. Jerzy jest patronem naszego ks. proboszcza, który w rym dniu obchodzi swoje imieniny i z tej racji, odprawiona została w jego intencji koncelebrowana, przez pracujących w naszej parafii kapłanów, Msza św.
Na początku Eucharystii zostały solenizantowi złożone, przez przedstawiciele wspólnot parafialnych, życzenia: młodzieży oazowej, Ruchu Światło-Życie dorosłych wody Jordanu, parafialnego chóru Vox Clamantis, diakonii liturgicznej oraz Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W imieniu kapłanów życzenia złożył ks. senior Grzegorz Kurzec.
Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Rusnak, który nawiązując do przeczytanej wcześniej perykopy (Łk 12, 29-48), podkreślił, ze wypełnienie woli Bożej przez nas, jako dobrych sług wymaga często ofiary i poświęcenia oraz współpracy z Bożą łaską, czego przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
Przed rozesłaniem solenizant podziękował wszystkim za przybycie, wspólną modlitwę i złożone życzenia oraz udzielił błogosławieństwa relikwiami b. Ks. Jerzego.
Parafialną uroczystość uświęcił chór Vox Clamantis, który na zakończenie odśpiewał utwór „Conticorum Iubilo” Georga Friedricha Händela. Zaś po zakończonej Mszy św. wielu parafina ustawiło się w zakrystii w bardzo długiej kolejce, aby złożyć ks. proboszczowi życzenia indywidualnie.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

*****

Natomiast parę tygodni wcześniej, w dniu, gdy Kościół wspomina św. Archaniołów, swoje imieniny obchodził nasz wikariusz ks. Michał Kwiecień. W jego intencji w tym dniu została odprawiona koncelebrowana Msza św., podczas której życzenia złożyli solenizantowi przedstawiciele wspólnot parafialnych. Pod koniec Mszy św. , w uroczystej formie 7 parafian złożyło przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Michała, w ramach Apostolatu Margaretka.

Komentarze są wyłączone.