Wieczór patriotyczny (26)

WIECZÓR PATRIOTYCZNY

W dnia 11.11.2022 r. w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w naszej Parafii koncert patriotyczny poezji śpiewanej. W szczelnie wypełnionej auli parafialnej p. Janusz Saługa i Przyjaciele wykonali przejmujące utwory pamięci Niezłomnych i Wyklętych Patriotów polskich, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.
Janusz Saługa do wierszy: C. K. Norwida, W. Wencla, L.A. Mroczkowskiego, W. Bąka, J. Węgrzyna czy do własnych utworów sam pisze muzykę i wykonuje je przy akompaniamencie gitary. Tego wieczoru towarzyszyli mu syn Janek, grający na trąbce i harmonijce ustnej oraz Bartek Zdziech grający na trąbce i flecie prostym. Przed każdą piosenką mogliśmy posłuchać krótkiego wprowadzenia o autorze wiersza i jego przeżyciach. Bardzo cenna jest ta twórczość Pana Janusza, przejętego pamięcią i niepamięcią o Bohaterach, którzy często zapłacili najwyższą cenę za swoją postawę i działalność.
Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego wykonania „Roty” i dwóch innych utworów związanych z tą rocznicą. Uczestnicy spotkania wyszli wprawdzie z pewnym niedosytem wspólnego śpiewania, ale p. Janusz będąc niedługo po chorobie (jak sam stwierdził) nie czuł się na siłach na dłuższy repertuar, obiecał jednak, że następnym razem pośpiewamy więcej. Całość zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i podziękowaniami Księdza Proboszcza dla Artystów.
To było piękne spotkanie.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

 

Wieczór patriotyczny – filmy autor Marek Łażewski
(Uwaga: celem obejrzenia filmu proszę wybrać opcję „Obejrzyj w YouTube” – nie chce się ładować bezpośrednio z naszej strony

Moja Piosenka

Inka

Ostatni list do matki

Rota

Komentarze są wyłączone.