14.11.2021. XXXIII niedziela zwykła


 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 listopada 2021

 

 

 

 1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory z wypominkami za zmarłych, które można jeszcze zamawiać.
 2. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dziś V Światowy Dzień Ubogich. Ks. abp Marek Jędraszewski zwrócił się gorącą prośbą o ofiary do puszek, na dzieła pomocy potrzebujących. Niech nasza dzisiejsza ofiara na środku kościoła będzie wyrazem jedności z niosącymi pomoc oraz z tymi, którzy jej często potrzebują. Jest to też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i wsparcia chrześcijan w Libanie. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72 405 (koszt 2,46 zł brutto), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan tego kraju. Szczegóły na plakatach.
 3. W poniedziałek 15 listopada obchodzimy drugą rocznicę śmierci ks. Prałat Grzegorza Cekiery, pierwszego proboszcza i twórcy Parafii św. Jana Chrzciciela. Msza św. jutro o godz. 18.30. Zachęcamy do nawiedzenia grobu księdza Grzegorza w krypcie przykościelnej i modlitwy. Ze stolików przy wyjściu z kościoła można jeszcze zabrać pamiątkowy obrazek z pogrzebu, a w zakrystii lub w sklepiku nabyć ostatnią książkę ks. Prałata o historii naszej parafii.
 4. Jutro w poniedziałek spotkanie Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy i Honorowej Straży NSPJ, we środę Diakonii liturgicznej, a w czwartek Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne w kościele.
 5. Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu będzie gospodarzem spotkań ewangelizacyjno-katechetycznych pt. „Ku Kościołowi synodalnemu w parafii: komunia, współuczestnictwo, misja” z ks. dr Tadeuszem Noskiem. Gorąco zapraszamy we wtorek 16 listopada o godz. 19.30 do auli parafialnej. Szczegóły na plakatach.
 6. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę 21 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. To patronalne święto Służby Liturgicznej. Na Mszy św. o godz. 10.30 przyjęcie nowych ministrantów.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele.
 8. Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn w sobotę 20 listopada na Dzień Formacji, którego hasłem będzie Eucharystia w nauczaniu św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nauką formacyjną.
 9. W najbliższą sobotę, 20 listopada wyjeżdżamy na tradycyjną pielgrzymka autokarową do Częstochowy. Mamy jeszcze 20 wolnych miejsc w drugim autokarze. Wyjazd o 7.30 z ul. Naczelnej. Zapisy z wpłatą 35 zł w zakrystii. W programie Msza św. o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, potem czas do prywatnego zagospodarowania, a o 14.00 Droga krzyżowa na wałach. Powrót około 18.30.
 10. Zapraszamy do wspólnego przeżycia filmu „Nędzarz i Madame”. Ta kostiumowa opowieść ukazuje losy Adama Chmielowskiego, artysty, malarza, przyszłego św. Brata Alberta. Adam Chmielowski przyjaciel m.in. Heleny Modrzejewskiej oraz Józefa Chełmińskiego w chwili największej sławy porzuca świat sztuki aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie Bogu i ludziom. Film dla naszej parafii w poniedziałek 29 października o godz. 19.30 w Multikinie. Prosimy aby wszyscy, którzy się wybierają na film zapisali się w zakrystii, abyśmy mogli zarezerwować właściwą liczbę miejsc. Bilety w cenie 13 zł. Szczegóły na plakatach.
 11. Dziękujemy za modlitwę, posługę i świadectwo ks. Diakona i klerków naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego. To jest dobry czas dla nas wszystkich na odkrywanie swojej chrześcijańskiej tożsamości. Niech dzisiejsza niedziela pozwoli nam wszystkim nabrać nowych sił, oraz wsłuchać się w Głos Wołającego do realizacji swojego niepowtarzalnego powołania.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.