25.04.2021. IV niedziela Wiekanocna

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
25 kwietnia 2021

 

 

 

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory.
 2. Jutro zapraszamy na spotkanie drugiej grupy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19.30. Spotkanie będzie w kościele. Jutro również 18.30 Msza św. w intencji Radio Maryja i powstałych dzieł.
 3. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. z udziałem Rycerzy Kolumba, a po niej spotkanie Rady w auli parafialnej.
 4. W najbliższy czwartek 29 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.30 ks. bp Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z kl. VIII. Z racji obowiązujących przepisów sanitarnych na tą uroczystość zapraszamy tylko kandydatów z rodzicami i świadkiem. Dla pozostałych wiernych i rodzin będzie prowadzona transmisja online na stronie internetowej naszej parafii. Przygotowanie dla młodzieży do tego wydarzenia będzie we wtorek i środę na Mszy św. wieczornej.
  We czwartek 29.04 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława BM, którą będziemy przeżywać w ramach nabożeństw majowych.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe. Codziennie nabożeństwo majowe z Litanią loretańską o godz. 18.00 i Msza św. 18.30. W niedziele o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Również w niedzielę majówki ewangelizacyjne w różnych częściach parafii. W duchowej łączności w naszych domach bierzmy w nich udział z całą rodziną, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.
 6. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej adoracja i nabożeństwo pierwszosobotnie. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone i oddanie czci relikwią św. Joanny Berety Moli.
  W sobotę 1 maja mija 3. rocznica śmierci ks. Krzysztofa Tadeusza Sojki. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 7. W poniedziałek 3.05 Uroczystość NMP Królowej Polski oraz święto narodowe. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu Oaza Młodzieżowa serdecznie zaprasza na wieczór patriotyczny z okazji święta Konstytucji w formie online. Premiera na kanale naszej parafii na YouTube oraz fanpage’u oazy młodzieżowej, o godz. 19.00.
 8. Dziękujemy za ofiary i deklaracje na wykonane ogrzewanie naszej świątyni, utrzymanie kościoła i dzieł prowadzonych przez parafię składanych: w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem.
  Przez ostatni rok parafia nie podejmowała nowych inwestycji, aby móc wypłacić zobowiązania za wykonanie nadmuchowej instalacji ogrzewania kościoła, uregulować pensje zatrudnionych pracowników i bieżące rachunki za prąd, ciepło z MPEC, gaz, oraz inne media. Dzięki ofiarności parafian i dobrodziejów udało się nam ten etap zakończyć.
  Przed nami wyłonienie wykonawców okien do naszej świątyni. Wymiana okien będzie związana z demontażem obecnych stalowych i montażem nowych aluminiowych z zachowaniem w całości wykonanych witraży. Powierzchnia całkowita okien to 200 m2. To kolejne wielkie wyzwanie jakie staje przed nami.
  W przyszła niedzielę będzie pierwsza składka inwestycyjna na ten cel. Ufam, że dzięki Bożej pomocy i Was uda nam się sprostać tej nowej inwestycji. Bardzo serdecznie jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękujmy.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.