26.05.2024. VIII niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 maja 2024

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Ostatnia w tym miesiącu majówka ewangelizacyjna przy kapliczce na ul. Naczelnej. W tygodniu nabożeństwo majowe o 18.00.
 2. W poniedziałek Msza św. z udziałem Radio Maryja, a po niej spotkanie w salkach. We wtorek Msza św. z udziałem Rycerzy Kolumba.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe. W tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o 16.00
  z Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza do naszego kościoła. Gorąco zachęcamy do licznego udziału. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i chłopców w komeżkach dzwoniących na dzwonkach, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, oraz osoby noszące feretrony, chorągwie i świece. Do skarbony na środku kościoła możemy złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Można też przynosić kwiaty do ubrania ołtarzy w środę po południu do zakrystii. Prosimy o udekorowanie okien i domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą szczególnie do Pań, które by mogły i zechciały nosić feretrony na procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy. W tym dniu przypada 42. rocznica erygowania naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada, pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Msza św. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, za zmarłych wypominanych, oraz za zmarłych, z których grobów ziemia złożona jest w naszym kurhanie. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, nabożeństwo pierwszosobotnie. Na Mszy św. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone. Zapraszamy do modlitwy podejmujących Duchową Adopcję dziecka poczętego.
 5. W sobotę obchodzimy również Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu. Z tej okazji Msza św. wspólna za dzieci o godz. 18.30, a po procesji indywidualne błogosławieństwo dzieci. Wszystkie dzieci będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie o godz. 18.00. Mszę św. wspólną za dzieci można zamawiać przy stoliku pod chórem dzisiaj i w tygodniu. 1 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Msza św. o godz. 12.00. Natomiast w sobotę 8 czerwca odbędzie się XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakatach.
 6. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres, w którym powinniśmy przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św.
 7. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Za tydzień składka inwestycyjna na wymianę okien.
 8. Z naszej parafii na wakacje wyjedzie grupa dzieci i młodzieży, która weźmie udział w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Dziś młodzież z naszej parafii kwestuje przed wejściem do kościoła na dofinansowanie tych wydarzeń. Będą wdzięczni za każdą złotówkę wrzuconą do ich puszki.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszym kościele 6. Świętojańskie Spotkania z Muzyką Organową. W dwie kolejne niedzielę o 18.45 będzie możliwość wysłuchania recitalu organowego w wykonaniu studentów Katedry Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Za tydzień za kontuarem zasiądą Anna Łakomy, ks. Karol Wójcik i Jakub Stanuch. Szczegóły na plakatach.
 10. Parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza organizuje wyjazd autokarem na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, w dniu 1 czerwca. Koszt to 50 zł. od osoby, zapisy wraz z wpłatą – w zakrystii, a wyjazd 1 czerwca o 6.45. Zapraszamy chętnych, nie tylko członków Żywego Różańca.
 1. Powrót → tutaj