17.07.2022. XVI niedziela w ciągu roku

 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 lipca 2022

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  1. w poniedziałek św. Szymon z Lipnicy
  2. w środę bł. Czesław;
  3. w czwartek święto św. Wawrzyńca;
  4. w piątek św. Marii Magdaleny. Jak każdego 22. na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła;
  5. w sobotę św. Brygidy patronki Europy;

  Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości łask Bożych.

 3. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca) patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem. Prosząc o błogosławieństwo i poświecenie swoich pojazdów możemy złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu. Szczegóły na plakatach.
 4. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Dziś tradycyjna kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 5. Wspólnota I Prądnicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do 31 lipca w zakrystii i od 1 do 5 sierpnia w bazie pielgrzymi w naszej parafii. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki, plakatach i na ulotkach, które można zabrać w zakrystii.
 6. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.