10.05.2020. V Niedziela Wielkanocna


 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

 1. Dziś majówka o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. We wtorek Msza św. wieczornej w intencji Wspólnoty dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu, a po niej bezpośrednio spotkanie wspólnotowe w kościele.
 3. W środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Mszę św. imieninową o godz. 18.30 w intencji siostry przełożonej Hiacynty Niewiadomskiej. Życzymy siostrze błogosławieństwa Bożego, radości i sił, w każdym dniu życia. Niech dobry Bóg błogosławi oraz obdarza swoją łaską i pokojem. Po Mszy św. wieczornej adoracja w ciszy do godz. 20.00.
 4. W czwartek, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w kościele.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne, które odbędzie się w kościele.
 6. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie we wtorek 26 maja, zaś za zmarłe we środę 27 maja o godz. 18.30. Przy stoliku pod chórem od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać Mszę św. wspólną.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na termomodernizację i utrzymanie kościoła, składane w kościele czy na konto parafii. Za tydzień przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Głosu Świętojańskiego, w którym znajdziemy relację z ostatnich wydarzeń z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Przypominamy że w naszym kościele ma każdej liturgii może uczestniczyć 80 osób. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu nie tylko nabożeństwie majowym. Przypominamy również o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas pandemii nie zwalnia nas z przykazania, aby raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym Komunię św. przyjąć. Korzystający z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele mają obowiązek uczestniczyć w aktualnie sprawowanej Mszy św. transmitowanej medialnie łącząc się duchowo z jej uczestnikami. W każdą niedzielę transmitujemy Internetowo Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00.
  Jak powiedział niedawno papież Franciszek, nie można „przenieść do wirtualnego świata Kościoła, sakramentu, ludu”. Wielu wiernych uczestniczy dziś we Mszy św. na odległość, ale po to, „by wyjść z tunelu, a nie po to, by w nim pozostać”. To, co dzieje się teraz, to „Kościół w trudnej sytuacji”. Papież wyraził przekonanie, że transmisji Mszy i „duchowej komunii” nie można uznać za normalny sposób przeżywania wiary, bo „tylko wspólnota jest Kościołem”. „Kościół jest z ludem i z sakramentami” – mówi papież.
 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.