02.06.2024. IX niedziela zwykła

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 czerwca 2024

 

 

 

 1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w dni powszednie tygodnia po Mszy św. wieczornej. Zmianka różańcowa o godz. 17.00.
 2. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać „oktawę Bożego Ciała”. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 13.30. W dni powszednie tygodnia procesja wokół kościoła będzie każdego dnia po Mszy św. o 18.30. W czwartek poświecenie wianków i ziół. Prosimy o liczny udział, zwłaszcza dzieci sypiących kwiatki i chłopców w komeżkach dzwoniących na dzwonkach, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, oraz osoby noszące feretrony, chorągwie i świece.
 3. Dziś również o godz. 18.45 krótki recital organowy w ramach 6. Świętojańskie Spotkania z Muzyką Organową. Za kontuarem organów zasiądą Anna Łakomy, ks. Karol Wójcik i Jakub Stanuch. Za tydzień Dorota Filip i Rafał Kamiński młodzi i utalentowani organiści. Szczegóły na plakatach.
 4. W poniedziałek spotkanie Diakonii Wyzwolenia o godz. 19.15, a wtorek Diakoni Modlitwy o 19.30.
  We wtorek katecheza przed chrztem o godz. 19.30 w salkach katechetycznych, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00. Godzina święta w czwartek o 17.30. Zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy za kapłanów Apostolat Margaretka i rodziny, z których wyszły powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Święto patronalne Straży Honorowej NSPJ. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 – 8.00 i od 16.30 – 19.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. We Mszy św. o 18.30 uczestniczą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Od przyszłej niedzieli można zamawiać Mszę św. za żyjących i zmarłych ojców z okazji zbliżającego się ich święta. Msza św. za zmarłych ojców będzie w piątek 21.06, a za żyjących w sobotę 22.06 o 18.30.
 7. W niedzielę 16 czerwca na naszym parkingu parafialnym będzie szczególne wydarzenie, XII Spotkania Świętojańskie, towarzyszące obchodom odpustowym w naszej parafii. Na koncercie finałowym będziemy gościć Pana Jana Wojdaka z Wawelów. Prosimy o wsparcie naszych Spotkań przez sponsorów. Można też wesprzeć loterię przynosząc różnego rodzaju fanty np. książki, zabawki, przedmioty użytkowe, czy talony na usługi itp. Fanty można zostawiać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w konkursie ciast. Za każdą pomoc wyrażamy wdzięczność i z serca dziękujemy. Szczegółowy program na plakatach, stronie internetowej, oraz na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.
 8. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele.
 9. W sobotę 8 czerwca odbędzie się 18. Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz 39 Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach.
 10. W przyszłą niedzielę nasz kościół został wybrany na szczególne wydarzenie – Modlitewne Jerycho – w ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego naszej archidiecezji. Na każdej Mszy św. usłyszymy świadectwo nawróconego por. rez. Karola Cieplicy – Jezus zmartwychwstał i żyje. Spotkałem Go! Zaproszenie i pamiątkę tego spotkania można zabrać wychodząc z kościoła.

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”
Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce obecni na konferencji pod kierownictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.

czytaj więcej…

 1. Powrót → tutaj