17.05.2020. VI Niedziela Wielkanocna


 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

 1. Dziś majówka o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. Jutro w poniedziałek 18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły –
  św. Jana Pawła II. W tym dniu, o godz. 7.00 Ojciec Święty Franciszek odprawi Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. Ze względu na pandemię, wieczorne spotkanie dla młodzieży pod Oknem Papieskim przy Franciszkańskiej 3 zaplanowane pierwotnie w ramach rocznicowych obchodów nie odbędzie się. Ale słowa z tej okazji przygotowane przez papieża Franciszka zostaną o godz. 20.00 wyemitowane przez TVP1 i na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy jutro do uczestnictwa we Mszy św.
 3. W piątek jak każdego 22.dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła.
 4. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie we wtorek 26 maja, zaś za zmarłe we środę 27 maja o godz. 18.30. Przy stoliku pod chórem można zamawiać Mszę św. wspólną.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na termomodernizację i utrzymanie kościoła, składane w kościele czy na konto parafii. Dziś przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 6. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas pandemii nie zwalnia nas z przykazania, aby raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym Komunię św. przyjąć. Przypominamy, że spowiedź św. w dni powszednie od 6.30 – 8.00 i od
  18.00 – 19.00, a w niedzielę na Mszach św. w kaplicy adoracji (wejście od strony zachodniej kościoła).
 7. W naszym kościele od tej niedzieli może jednocześnie uczestniczyć 142 osoby z zachowaniem właściwej odległości miedzy uczestnikami liturgii. By to ułatwić na ławkach zostały rozmieszczone karteczki z napisem „Miejsce dla uczestnika liturgii”. Wchodzących do kościoła prosimy o zajmowanie miejsc jak najbliżej ołtarza.
 8. Przypominamy również, że osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Przystępując do Komunii świętej wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.
 9. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Głosu Świętojańskiego.

 

Komentarze są wyłączone.