18.04.2021. III niedziela Wiekanocna

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA
18 kwietnia 2021

 

 

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Tegoroczne obchody rozpoczyna Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. W najbliższą sobotę 24 kwietnia o 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na Celebrację Słowa Bożego, podczas której będzie można zakosztować bogactwa treści biblijnych mówiących o wiernej miłości Boga wobec nas. Będzie to jednocześnie zwieńczenie tygodnia biblijnego.
 2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory.
 3. Jutro zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19.30. Spotkanie będzie w kościele. Jutro również spotkanie Straży Honorowej NSPJ i Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy o godz. 19.15 w salkach.
 4. We czwartek jak każdego 22. na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. Również w czwartek o godz. 19.30 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski. O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców Szkoły Podstawowej nr. 2, której patronuje św. Wojciech. Niech nasza gorąca modlitwa przez orędownictwo św. Wojciecha, ciągle ożywiała wiarę najmłodszego pokolenia naszych parafian. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube naszej parafii.
 6. Dziękujemy za ofiary i deklaracje na wykonane ogrzewanie naszej świątyni, utrzymanie kościoła i dzieł prowadzonych przez parafię składanych: w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem. Dziś grupa charytatywna kwestuje dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Można jeszcze przynosić skarbonki z oszczędności z wyrzeczeń wielkopostnych.
 7. W imieniu sióstr albertynek i wolontariuszy oraz wszystkich korzystających z działalności Fundacji Po pierwsze CZŁOWIEK składamy podziękowanie wszystkim tym, którzy przekazali maseczki dla ubogich, otrzymujących wsparcie w prowadzonej jadłodajni.
 8. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej organizuje w wakacje rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Nowością w tym roku jest „Oaza na start”, czyli tygodniowe rekolekcje dla dzieci z klas
  3-5, które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w oazie wakacyjnej. Dla dzieci i młodzieży z klas 4-8 organizowane są również dłuższe, tradycyjne, piętnastodniowe rekolekcje. Wszystkie szczegóły, grafik rekolekcji oraz zasady zapisów znajdują się na stronie internetowej krakow.oaza.pl → kliknij tutaj. Jeśli pojawią się jakieś pytania można kierować je na maila oazajanchrzciciel@gmail.com – animatorzy z naszej oazy młodzieżowej z chęcią odpowiedzą.

 

  1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.