05.11.2023. XXXI niedziela zwykła

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 listopada 2023

 

 

 1. Wczoraj w katedrze na Wawelu ks. Krzysztof Kasprzycki, nasz wikariusz otrzymał świecenia kapłańskie. Dziś przeżywa swe prymicje w Parafii Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie, skąd pochodzi. W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 12.00 będzie jego prymicyjna Msza św., na którą serdecznie zapraszamy polecając go modlitewnej pamięci wszystkich parafian.
 2. Dziś zmianka różańcowa o 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami Wypominki za zmarłych można jeszcze zamawiać w zakrystii.
 3. Jutro w poniedziałek spotkanie Diakoni wyzwolenia, a we wtorek Diakonii modlitwy o godz. 19.15. Katecheza przed chrztem we wtorek o godz. 19.30 w auli parafialnej, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii. W środę spotkanie Straży Honorowej NSPJ i Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy o 19.15.
 4. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św., na której będzie poświecenie książeczek.
 5. W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony, trzeba o tym pamiętać, gdy żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie, choć doświadczanej wieloma problemami i trudnościami. Zapraszamy na dodatkową Msze św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych w oknach naszych mieszkań i przed blokami.
 6. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i prace wokół krypty, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie też możliwość wsparcia tych inicjatyw przez zbiórkę do skarbony na środku kościoła. Na Mszy o 19.30 oprawę muzyczną przygotuje zespół Laudate Dominum.
 8. Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu w ramach katechezy miesięcznej zaprasza na spotkanie z ks. dr hab. Witoldem Ostafińskim, który podejmie temat: Jak wierzyć w Boga. Spotkanie za tydzień we wtorek 14 listopada o godz. 19.30 w auli parafialnej. Gorąco zapraszamy.
 9. Dziękujemy za składane dziś ofiary i deklaracje na pokrycie kosztów dotychczasowej wymiany okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat.
 10. W sobotę, 18 listopada wyjeżdżamy na tradycyjną, parafialną, pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd o 7.30. Zapisy w zakrystii. Cena 50 zł. Prosimy o nieodkładanie zapisów na ostatnią chwilę. Mamy jeszcze w rezerwie drugi autokar, ale dopiero na pierwszy zapisało się kilkanaście osób.
 11. W naszym kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej stoją świeczniki wotywne. Zapalanie świec jest nieodzownym symbolem naszej wiary w akcie dziękczynnym czy błagalnym. Naturalny płomień świecy jest również znakiem modlitwy, ofiary oraz pamięci o zmarłych. Zapalamy świece, aby ich płomyki przedłużały nasze krótkie modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeca jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne, które w symbolu palącej się świecy wznoszą się ku niebu. Po zapłaceniu świec u producenta niewielki dochód jest przeznaczony na cele parafialne i duszpasterskie.
 12. W ostatnim numerze Niedzieli możemy znaleźć artykuł o jubileuszowym X Balu Wszystkich Świętych jaki miał miejsce w naszej parafii. Tygodnik do nabycia w sklepiku lub w zakrystii.

 

 1. Powrót → tutaj