14.08.2022. XX niedziela w ciągu roku


 

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 sierpnia 2022

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 19.00, a po nich wieczorna Msz św.
 2. Jutro 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w wtorek wspomnienie św. Stefana, w środę święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 4. W poniedziałek 29 sierpnia, w liturgii wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel zapłacił najwyższą cenę. W tym dniu w czasie Mszy św. wspólnej o godz. 18.30 będziemy się modlić za małżeństwa cywilne (niesakramentalne), rozbite, przeżywające różnego rodzaju trudności, oraz za samotnych ojców i matki. Intencje modlitwy można zamawiać w zakrystii, lub na kartkach wrzucać do puszki przed ołtarzem MB Częstochowskiej.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem. W przyszłą niedzielę tradycyjna kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 6. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci chorych onkologicznie im. Małego Księcia zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla chorych dzieci z Ukrainy, które tam przebywają w związku z trwającą wojną. Ofiary można składać do puszki znajdującej się na środku kościoła dziś i jutro.
 7. W miesiącu sierpniu zapraszamy do podjęcia trudu całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszym narodzie.
 8. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się Jubileuszowa 50. Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu
  Światło-Życie i Rodzin Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10.00 Msza Święta dziękczynna za Rekolekcje wakacyjne z błogosławieństwem Animatorów i Par Rejonowych Domowego Kościoła. Zachęcamy szczególnie do udziału w Pielgrzymce wszystkich ministrantów i lektorów, Oazę Dzieci Bożych, i oazę młodzieżową i ich rodziców, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz Domowy Kościół.
 9. Jutro 15 sierpnia w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej o godz. 18.30 odbędzie się koncert Po Niebie Po Ziemi w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.