24.05.2020. VII Niedziela Wielkanocna

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
24 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

 1. Dziś majówka o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.30 Koło Radio Maryja zapraszana na różaniec w intencji Ojczyzny.
 3. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie we wtorek 26 maja, zaś za zmarłe we środę
  27 maja o godz. 18.30. Nasze żyjące i zmarłe mamy będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Przy stoliku pod chórem dziś i w ciągu tygodnia, przed majówką i wieczorną Mszą św. można zamawiać Mszę św. wspólną. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie Rycerzy Kolumba. Również, we wtorek o godz. 19.15 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII.
 4. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. do których wierzący i praktykujący katolik ma obowiązek przystąpić. Okres ten kończy się w naszej archidiecezji w niedzielę 7 czerwca br. Księża służą w konfesjonale codziennie. Przypominamy, że spowiedź św. w dni powszednie od 6.30 – 8.00 i od 18.00 – 19.00, a w niedzielę na Mszach św. w kaplicy adoracji (wejście od strony zachodniej kościoła). W naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć 142 osoby. Przypominamy również, że osoby przebywające w kościele mają obowiązek zachowywania właściwej odległości, zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub maski. Przystępującym do Komunii św. zalecamy przyjmowanie Komunii na rękę, wcześniej odsłaniając usta.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na termomodernizację i utrzymanie kościoła, składane w kościele czy na konto parafii.
 6. Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji Msza św. wspólna za dzieci będzie 1 czerwca o godz. 18.30, a po niej indywidualne błogosławieństwo dzieci. Od środy przed majówką i wieczorną Mszą św. przy stoliku pod chórem można zamawiać Mszę św. wspólną za dzieci.
 7. W sobotni wieczór 30 maja przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę, którą będziemy się modlić w tym tygodniu na majówkach. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, oraz wszystkich parafian na uroczyste czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.30. Niech nasza świątynia stanie się Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Po różańcu w intencji ustania pandemii o godz. 20.30 zakończymy czuwanie Drogą Światła wokół naszego kościoła, na którą zabierzmy świece. Poświęćmy czas tego wieczoru, by doświadczyć działania Ducha Świętego w naszych sercach.
 8. W ubiegłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 przy drzwiach głównych kościoła miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego ucierpiał nasz parafianin kwestujący z puszką dla ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Tuż na wprost wyjścia żebrał w pozycji półklęczącej dobrze ubrany młody mężczyzna w okularach, ciemnowłosy, krótko ostrzyżony o masywnej budowie ciała w niebiesko-granatowej kurtce z kapturem. Miał na twarzy maseczkę przesłaniającą usta i nos, a przy sobie czarny plecak. Odnosił się on w obraźliwy sposób do naszego wolontariusza, który był dla niego konkurencją, bo zdecydowana większość wiernych wychodzących z kościoła składała ofiarę nie jemu, ale do puszki wolontariusza. Gdy już tylko kilka osób pozostało na placu kościelnym doszło do pobicia kwestującego przez żebrzącego, w wyniku czego, kwestujący doznał wielu obrażeń – poważnych złamań kości twarzy. Napastnik pospiesznie opuścił teren i osoby będące na placu nie zdołały go zatrzymać. Te osoby, które były świadkami zdarzenia oraz inne, które zapamiętały żebrzącego proszone są o skontaktowanie się z Księdzem Proboszczem.
  Chcemy Państwo ostrzec przed oszustami, którzy żebrzą pod kościołem. Nigdy się nie zdarzyło, aby ktoś z nich poprosił o możliwość kwesty. Wszystkie oficjalne składki przykościelne, są zawsze zapowiedziane w ogłoszeniach. Może zanim żebrzącym damy pieniądze niech one trochę się spocą w naszych rękach.

Komentarze są wyłączone.