01.11.2021. Wszystkich Świętych

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2021

 

  1. Dzisiejsza uroczystość i jutrzejsze wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, to szczególny czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą forma pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych w tzw. wypominkach miesięcznych i rocznych, w których polecamy naszych zmarłych modlitwie Kościoła. Dar Ofiary Mszy Świętej, i wypominków można zamawiać w zakrystii. W naszym kościele modlitwa za zmarłych wypominanych jest w niedzielę o godz. 8.45, 10.15 i 11.45. Przez cały rok w każdy wtorek o godz. 18.00 jest różaniec za zmarłych wypominanych i Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30.
  2. Przypominamy, ze dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 modlitwa na zmarłych z procesją do kaplicy św. Janów, cmentarza, kurhanu i krypty z grobem ks. Grzegorza Cekiery. W zakrystii można zamawiać intencje na tę Msze św. wspólną. O godz. 17.15 zapraszamy na różaniec za zmarłych. Zaś po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na różaniec po cmentarzu Batowickim w intencji zmarłych. Spotkanie udających się na cmentarz przy wschodnim wejściu do kościoła. Prosimy o zabranie lampionów i zniczy.
  3. Jutro 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św. z wypominkami o godz. 6.30, 8.00. O 9.30 – Msza św. wspólna w intencji zmarłych, za których w zakrystii można zamawiać intencje. Po południu Msze św. o 17.00 i 18.30 – po niej procesja i modlitwa za zmarłych, oraz przeniesienie ziemi przywiezionej z naszych cmentarzy do kurhanu.
  4. Zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc listopad. Duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Do 8 listopada różaniec za zmarłych wypominanych o godz.18.00. We czwartek na Mszy św. o godz. 18.30 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź dla młodzieży i dzieci ze szkoły podstawowej od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00. Godzina Święta o 17.30. w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 – 8.00 i od 16.30 – 19.00. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci. Na Mszy św. o 18.30 uczestniczą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII, oraz VIII. Prosimy o udział rodziców wraz młodzieżą. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 18.00.
  7. W sobotę Msza św. o godz. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, oraz za zmarłych wypominanych, oraz zmarłych z których grobów ziemia złożona jest w naszym kurhanie. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zaś w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa za dzieci nienarodzone i oddanie czci relikwiom św. Joanny Beretty Molli. Zapraszamy do modlitwy podejmujących Duchową Adopcję dziecka poczętego.
  8. Dziękujemy za ofiary i deklaracje składane w kościele czy na konto parafii. W przyszłą pierwszą niedzielę listopada będzie składka inwestycyjna na wymianę okien do naszego kościoła.
  9. Dziś duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny – za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.
  1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.