19.05.2024 VIII niedziela Wielkanocna

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024

 

 

 

 1. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można dziś uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś również jak to było w ubiegłe niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 będzie adoracja w ciszy do nabożeństwa majowego. o godz. 17.30. Majówka ewangelizacyjna przy Grocie Matki Bożej przy kościele o 16.00. Za tydzień przy kapliczce na ul. Naczelnej. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i Msza św. 18.30.
 3. Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00. O 8.00, 18.30 z kazaniem.
 4. W wtorek spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Komitetu XII Spotkań Świętojańskich o 19.30 w auli.
 5. W środę jak każdego 22. dnia miesiąca na Mszy św. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła.
 6. W czwartek, 23 maja przypada, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, oraz świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie w sobotę 25 maja, zaś za zmarłe w piątek
  24 maja o godz. 18.30. Nasze żyjące i zmarłe mamy będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie majowym. Przy stoliku pod chórem dziś i w ciągu tygodnia, przed majówką i wieczorną Mszą św. można zamawiać Mszę św. za nasze mamy. Msza św. za dzieci z okazji Dnia Dziecka będzie 1 czerwca. Mszę św. za dzieci można zamawiać od dzisiejszej niedzieli.
 8. Wczoraj w naszej Świętojańskiej parafii do Pierwszej Komunii świętej przystąpiło 96. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 2. W przyszłą sobotę 28 maja na Mszy św. o godz. 10.00 przystąpi 44. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 60. O godz. 12.00, będzie rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas IV. W piątek spowiedź dzieci według przekazanego rodzicom harmonogramu. Dla Rodziców i rodzin spowiedź przez cały tydzień od 6.30 – 8.00 i od 18.00 – 19.00.
 9. W najbliższą sobotę 25 maja o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu otrzyma świecenia kapłańskie
  d. Marek Hołuj, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską, W tym ostatnim okresie przygotowań do święceń polecajmy go w naszych modlitwach.
 10. W przyszłą niedzielę kończy się okres, w którym powinniśmy przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
 11. Dziękujemy za składane ofiary na wymianę okien i utrzymanie dzieł prowadzonych przez parafię składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Z naszej parafii na wakacje wyjedzie grupa dzieci i młodzieży, która weźmie głównie udział w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie zbierać pieniądze przed wejściem do kościoła na dofinansowanie tych wydarzeń. Będą wdzięczni za każdą złotówkę wrzuconą do ich puszki. Dziś przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 1. Powrót → tutaj