07.08.2022. XIX niedziela w ciągu roku

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 sierpnia 2022

 

 

 

  1. Dziś godz. 18.30 zmianka różańcowa. Nieszpory o godz. 19.00, a po nich wieczorna Msz św.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Dominika, w wtorek święto św. Teresy Benedykty – Edyty Stein, w środę święto św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary. W sobotę 13 sierpnia Święto NMP Kalwaryjskiej. W tym dniu przypada wspomnienie bł. Michała McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba. Tegoroczny odpust Wniebowzięcia w Sanktuarium Kalwaryjskim będzie
    od 14-21 sierpnia. W niedzielę św. Maksymiliana Marii Kolbe.
  3. Katecheza przed chrztem we wtorek o godz. 19.30 w salkach katechetycznych, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii.
  4. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązujące. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.
  5. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. W tym tygodniu będzie założona kolejna partia witraży do wymienionych okien.
  6. Miesiąc sierpień przeżywany jest tradycyjnie w naszej ojczyźnie, jako miesiąc trzeźwości. Przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wystawiona jest księga, do której można wpisywać postanowienia abstynencji.
  7. Solenizantom tego tygodnia, wypoczywającym na wakacjach i urlopach i tym, którzy ciężko pracują, życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na czas letniego wypoczynku.

 

  1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.