11.04.2021. II niedziela Wiekanocna

 
 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021

 

 

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII jutro w poniedziałek 12 kwietnia w kościele o godz. 19.15 (po Mszy św.)
 3. We wtorek 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej z udziałem wspólnoty Wody Jordanu w kościele o godz. 19.30 będzie spotkanie z ks. prof. Witoldem Ostafińskim w ramach miesięcznej katechezy który, podejmie temat „Mowa jest srebrem a milczenie złotem czyli duchowość św. Józefa”. Katecheza będzie transmitowana na kanale YouTube naszej parafii.
 4. Spotkanie Diakonii Wyzwolenia w środę 14 kwietnia o godz.19.15, a w czwartek Akcji Katolickiej.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne w kościele.
 6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i deklaracje na pokrycie wykonanego ogrzewania naszej świątyni, utrzymanie kościoła i dzieł prowadzonych przez parafię składanych w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem. Za tydzień grupa charytatywna będzie kwestować dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Można do kościoła przynosić skarbonki z oszczędności z wyrzeczeń wielkopostnych.
 7. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
  Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” ONLINE w sobotę 17 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00. W programie: spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami oraz prezentacja oferty liceum. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i na plakatach wokół kościoła.
 8. Od Niedzieli Palmowej w naszym kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej stoją świeczniki wotywne. Od wieków zapalanie świec jest nieodzownym symbolem naszej wiary w akcie dziękczynnym czy błagalnym. Naturalny płomień świecy jest również znakiem modlitwy, ofiary oraz pamięci o zmarłych. Zapalamy świece, aby ich płomyki przedłużały nasze krótkie modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne. Świecznik wotywny pozwala na bezpieczną i wygodną kontynuację tej tradycji. Zastosowanie samogasnących świec zapewnia możliwość palenia świec w sposób bezpieczny i czysty bez dymu i sadzy. Składane ofiary – po pokryciu zakupu świec – wspomogą cele parafialne.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.