ks. Michał – imieniny (27)

IMIENINY ks. MICHAŁA KWIETNIA.

Wśród niezliczonej rzeszy aniołów, stworzonych przez Boga istot rozumnych i bezcielesnych, które anonimowo i dyskretnie wspierają nas na drodze do nieba, Pismo św. podaje trzy imiona: Michał – „Któż jak Bóg”, Gabriel – „Mąż Boży” oraz Rafał – „Bóg uleczył”. Tych właśnie Archaniołów wspomina Kościół w dniu 29 września i jest to dzień patrona naszego wikariusza ks. Michała Kwietnia.
Tradycyjnie już, koncelebrowana przez ks. Michała i ks. Krzysztofa Msza św. oraz wspólna modlitwa była głównym prezentem dla solenizanta.
Przed rozpoczęciem Eucharystii zostały złożone życzenia: przez przedstawicieli oazy młodzieżowej i służby liturgiczne, dorosłych parafian reprezentowali członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, zaś zespół duszpasterski reprezentował ks. Krzysztof Rusnak. Za wszystkie słowa życzeń podziękował ks. Michał.
W kazaniu ks. Krzysztof nawiązał do obchodzonego wspomnienia Świętych Archaniołów, których Bóg stworzył jako istoty rozumne i dobre, obdarzona wolną wolą. Ale niektóre z nich zbudowały się przeciw swemu Stwórcy. Te złe, to demony, które chcą nas od Boga odciągnąć, natomiast dobre wspomagają nas na drodze do Nieba. Rozwijając ten temat kaznodzieja zaznaczył, że szatan nie może nas zmusić do popełniania grzechu – człowiek musi na to wyrazić swoja zgodę aktem woli. W dążeniu ku dobru, w wyborze właściwej postawy wspierają nas w sposób dyskretny aniołowie, na których pomoc zawsze możemy liczyć.
Przed rozesłaniem ks. Michał jeszcze raz podziękował za wspólną modlitwę i życzenia, natomiast po skończonych uroczystościach, wielu parafian składało solenizantowi życzenia indywidualnie.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć