05.05.2024 VI niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 maja 2024

 

 

 

 1. Z racji trwającego w naszej archidiecezji Kongresu Eucharystycznego w maju będziemy większą uwagę skupiać na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.30 będzie adoracja w ciszy do nabożeństwa majowego.
 2. Dziś zmianka różańcowa o godz. 17.00. Majówka 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 18.00. Zapraszamy na ewangelizacyjne majówki w każdą niedzielę maja na terenie naszej parafii. Dziś o godz. 16.00 zgromadzimy się przy kapliczce na ul. Łuszkiewicza. Za tydzień majówka ewangelizacyjna przy krzyżu na ul. Reduta o godz. 16.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież, ale także i dzieci pod opieką swoich Rodziców. Dajmy świadectwo naszej wiary.
 3. W poniedziałek Spotkanie Diakonii Wyzwolenia o 19.15,
 4. Katecheza przed chrztem we wtorek o godz. 19.30 w salkach katechetycznych, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii.
  W wtorek również spotkanie Diakonii modlitwy o godz. 19.30. Wtorkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do wakacji będzie miała miejsce w kaplicy św. Janów
 5. W środę 8 maja w uroczystość św. Stanisława BM, do której przygotowujemy się w nowennie w ramach nabożeństw majowych, w królewskiej katedrze na Wawelu o godz. 9.00 otrzyma świecenia diakonatu kleryk Paweł Nogala, który w ubiegłym roku w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. W tym ostatnim okresie przygotowań do święceń diakonatu polecajmy go w naszych modlitwach. W środę spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego i Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy w salkach o godz. 19.15.
 6. W sobotę 11 maja nasz dekanat został zaproszony na comiesięczną Mszę św. o godz. 15.20 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencjach Duchowej Adopcji dzieci nienarodzonych.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy z Wawelskiego Wzgórza na Skałce procesja ku czci św. Stanisława z udziałem Episkopatu Polski, która zakończy się Mszą świętą pod przewodnictwem abp. Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
 8. We wtorek 14 maja w ramach katechezy miesięcznej o 19.30 spotkanie w auli parafialnej z panem dr inż. Jackiem Kostuchem, który podejmie temat: Znane i mniej znane tajemnice dzieła Stwórcy, na przykładzie życia i rozwoju pszczół miodnych.
 9. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie w sobotę 25 maja, zaś za zmarłe w piątek 24 maja o godz. 18.30. Od przyszłej niedzieli przy stoliku pod chórem będzie można zamawiać Mszę św. za mamy.
 10. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, które świadczą o naszej wierze, że jesteśmy katolikami praktykującymi.
 11. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i deklaracje na wymianę okien w naszej świątyni, utrzymanie kościoła i dzieł prowadzonych przez parafię składanych: w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Zeszłotygodniowa kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie zaowocowała kwotą 6800,15 zł.
 12. Obok relikwii św. Stanisława Kazimierczyka dzisiejszego patrona stoją relikwie bł. Ojca Beyzyma, misjonarza z Madagaskaru. Po Mszy św. będzie odmawiana litania i modlitwa przez jego wstawiennictwo, do której zapraszamy.

 

 1. Powrót → tutaj