s. Bogumiła (15)

IMIENINY s. BOGUMIŁY

W poniedziałek 10 czerwca swoje imieniny obchodziła s. Bogumiła Malikowska nasza katechetka. W jej intencji odprawiona została koncelebrowana Msza św., którą sprawowali ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof Rusnak i ks. Krzysztof Kasprzycki.
Przed rozpoczęciem Eucharystii, w imieniu parafian życzenia składał przedstawiciel Duszpasterskiej Rady Parafialnej p. Stanisław Kawecki, zaś w imieniu zespołu duszpasterskiego ks. Proboszcz. Ze swej strony za życzenia podziękowała Solenizantka. Po zakończonej Mszy św. życzenia siostrze Bogumile indywidualnie składali nasi parafianie i dzieci. Ze swej strony, co już stało się tradycją w naszej świętojańskiej wspólnocie, Solenizantka częstowała obecnych słodkościami.
Warto podać parę słów o patronie naszej siostry katechetki. Niestety, z powodu braku źródeł historycznych, informacje o tym błogosławionym są skąpe i sporo w nich luk. Bł. Bogumił był mnichem cysterskim oraz arcybiskupem gnieźnieńskim, a w ostatnich latach swego życia zrezygnował z zaszczytów zostając pustelnikiem. Zmarł w roku 1204.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć