Archiwum – wydarzenia 2021

Duchowość św. Józefa – wykład

W ramach comiesięcznej katechezy, w dniu 13 kwietnia, gościliśmy ks. dr. hab. Witolda Ostafińskiego z wykładem: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem, czyli o duchowości św. Józefa”. Prelegent w bardzo ciekawy sposób przedstawił osobę ziemskiego opiekuna Jezusa.

czytaj więcej…

 

Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową

Od wielu już lat, w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, odprawiane było nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego osiedla. Związane z pandemią restrykcje sanitarne, spowodowały, że i w tym roku nie było to możliwe.

czytaj więcej…

 

Konkurs palm

Szczególną oprawę liturgiczną miała Msza św. o godz. 10.30, na którą przyszły dzieci z palmami rozmaitej wielkości. Po Mszy św. przed kościołem odbył się konkurs palm, który zorganizowali Rycerze Kolumba Rady 15128 wspólnie z Parafią.

czytaj więcej…

 

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2021

Od wielu już lat, uroczystość Zwiastowania NMP, 25 marca, obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji, miało miejsce w naszej świętojańskiej wspólnocie podczas Mszy św. o godz. 8.00 oraz 18.30.

czytaj więcej…

 

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia i inauguracja Roku Rodziny

W dniu 25 marca 2021 r. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia oraz inauguracja Roku Rodziny „Amoris laetitia” ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

czytaj więcej…

 

NASZA ŚWIĄTYNIA WIELKOPOSTNYM 26. KOŚCIOŁEM STACYJNYM

W czwartek 18 marca, nasz kościół św. Jana Chrzciciela, został wyznaczony, jako miejsce 26. spotkania stacyjnego w ramach wielkopostnego pielgrzymowania. Koncelebrowanej, wieczornej Mszy św. przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski, którą wraz z arcypasterzem współcelebrowali posługujący w naszej parafii kapłani.
Tradycja Liturgii stacyjnej zrodziła się w Rzymie.

czytaj więcej…

 

POŚWIĘCENIE OBRAZU bł. MICHAŁA McGIVNEY’a

W dniu 23. lutego br. podczas wieczornej Mszy św. poświęcony został obraz błogosławionego
ks. Michael‘a Joseph’a (Michała Józefa) McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba – bratniej organizacji pomocy dla katolickich mężczyzn, który został beatyfikowany w dniu 31 października 2020 roku w katedrze pw. św. Józefa w Hartford w stanie Connecticut.

czytaj więcej…

 

CAŁUN TURYŃSKI – RELIKWIA NA CZASY WSPÓŁCZESNE

We wtorek 16 lutego, po wieczornej Mszy św. miało miejsce spotkanie z ks. prof. Romanem Bogaczem, w ramach miesięcznej katechezy, a której temat brzmiał: „Całun Turyński – relikwia na czasy współczesne”.
Wykład, któremu towarzyszyła, w oryginalnych rozmiarach, wierna kopia Całunu Turyńskiego, skupił się przede wszystkim na opisie męki Chrystusa, której ewangeliczny opis zgadza się z niewiarygodną dokładnością, ze śladami ran uwidocznionymi na płótnie.

czytaj więcej…

 

Rejonowe spotkanie Domowego Kościoła.

Jednym z charyzmatów Domowego Kościoła są wspólne spotkania kręgów: albo z całej diecezji, albo z tzw. rejonu – rejon tworzy ok. 10 kręgów, najczęściej z różnych parafii. W ciągu roku takich spotkań jest 2-3. Z racji obowiązujących przepisów pandemicznych, ilość spotkań, w tym roku pracy, została ograniczona.
W dniu 23 stycznia świątynia nasza gościła kręgi Domowego Kościoła z rejonu III.

czytaj więcej...

 

IMIENINY ks. MARIUSZA i s. AGNELLI

Pracujący w naszej parafii ks. Mariusz Susek obchodził swoje imieniny w 19 stycznia, a posługująca jako zakrystianka s. Agnella w dniu 21 stycznia, w dniu w którym Kościół wspomina św. Agnieszkę.

czytaj więcej…

 

Podsumowanie roku 2020
Parafia św. Jana Chrzciciela w Krakowie

W Chrystusie, który jest Światłością świata, Bóg dał ludzkości czas zbawienia. Ten czas rzuca nowe światło na to wszystko, co w minionym roku przeżywaliśmy, czego doświadczaliśmy, z powodu czego cierpieliśmy, na to wszystko, co straciliśmy, co osiągnęliśmy, na to wszystko, co codziennie oglądamy w telewizji, o czym czytamy w gazetach lub na portalach internetowych.
Wspomnijmy jaki był ubiegły rok 2020, dla naszej wspólnoty parafialnej i co się zdarzyło w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

czytaj więcej…

Komentarze są wyłączone.