Archiwum – wydarzenia rok 2020

 

Aby powiększyć, kliknij wybrany plakat
baner

KOMISARIAT POLICJI III
w Krakowie

31-422 Kraków ul. Strzelców 16, tel. (012) 61 52912, fax (012) 61 57245
kp3@krakow.policja.gov.pl

UWAGA OSZUŚCI!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy Prądnika Czerwonego, a także z uwagi na otrzymywane sygnały dotyczące oszustw dokonywanych tzw. „metodą na wnuczka” krakowscy policjanci apelują do wszystkich osób o czujność i rozsądek, zwracają się także ze szczególną prośbą do rodzin, znajomych i sąsiadów osób starszych o przestrzeganie ich przed oszustwami dokonywanymi metodą „na krewnych”, czy „na policjantów”.
Proszę o zastosowanie się do policyjnych porad, które niewątpliwie pomogą starszym osobom uchronić się przed oszustami:

  1. Seniorze nie działaj pochopnie. Rozmowę z kimś, kto podaje się za wnuczka, czy inną bliską osobę, zakończ słowami: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Muszę chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.
  2. Po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, najlepiej z rodziną, w celu uzyskania pewności, że osoba, która do nas dzwoniła jest tą, za którą się podaje.
  3. Koniecznie powiadom Policję! Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112. Przekaż dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać problem. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji nawet, jeżeli telefon od wnuczka nie był próbą oszustwa.
  4. Pamiętaj zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.
  5. Nie przekazuj pieniędzy osobie obcej.
  6. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji.
  7. Jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 – zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę.
  8. Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy!

Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny, czy prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust lub w chwili, gdy telefonująca osoba postępuje w podany powyżej sposób
PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.

 

Komendant
Komisariatu Policji III w Krakowie
mł. insp. Tomasz Młynarczyk

KONCERT KWARTETU GITAROWEGO

Mieliśmy okazję gościć kolejny raz zespół Cracow Guitar Quartet. Zespół powstał w roku 2006. Artyści mają już na swoim koncie udział i nagrody w wielu prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej w kraju i zagranicą. Artyści ukazują piękno i bogactwo muzyki gitarowej, a ich bardzo bogaty repertuar obejmuje muzykę zarówno renesansu, baroku jak i współczesną, europejską z różnych jej regionów i południowo amerykańską.

czytaj więcej…

 

SPOTKANIE Z O. LEONEM KNABITEM

Osoba benedyktyńskiego mnicha z Tyńca, o. Leona Knabita, jest szeroko znana. Jest autorem wielu książek, występował w wielu programach telewizyjnych. Ojciec Leon ma wspaniały dar mówienia o trudnych prawdach wiary, w niezmiernie przystępny, ale także lekki, z dużym poczuciem humoru, sposób.

czytaj więcej…

 

WYKŁAD p. prof. JANUSZA KAWECKIEGO

W parafialnej auli im. ks. prałata Grzegorza Cekiery, 27 stycznia, miało miejsce spotkanie z p. prof. Januszem Kaweckim, członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tematem wykładu p. prof. było przybliżenie tematyki zawartej w jego najnowszej książce pt. „Prawda o imperium ojca Rydzyka”.
Gościa przywitała przewodnicząca KPRM w naszej parafii, p. Elżbieta Ślusarczyk.
Na wstępie prelegent z wielką radością oznajmił, że laureatem tegorocznej (była to już 24 edycja) nagrody im. czcigodnego Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego został ks. abp. Marek Jędraszewski.

czytaj więcej…

 

Spotkanie opłatkowe dzieci i młodzież

W niedzielę 19 stycznia, o godz. 15.00 w auli parafialnej im. ks. Prałata Grzegorza Cekiery, miało miejsce spotkanie opłatkowe dzieci, młodzieży i ich Rodziców zaangażowanych w grupach parafialnych: ministrantów, lektorów, Schola Świętojańskie Nutki, Grupa Misyjna Karolki – Chrześcijańscy Pomocnicy, grupa teatralna, młodzież Oazowa i Wspólnota Akademicka Psałterion.

 

IMIENINY ks. MARIUSZA

W dniu 19 stycznia, pracujący w naszej parafii ks. Mariusz Susek obchodzi swoje imieniny.
Jednakże tez dzień przypadał w tym roku w niedziele, dlatego Msza św. intencji solenizanta odprawiona został dzień wcześniej, w sobotę wieczorem 18 stycznia.

czytaj więcej…

 

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – WYKŁAD

W dniu 14 stycznia gościliśmy pana Kajetana Rajskiego, który wygłosił wykład na temat: Żołnierze Wyklęci jako obrońcy wiary chrześcijańskiej. Prelegent jest publicystą, redaktorem naczelnym Kwartalnika „Wyklęci”, badaczem i popularyzatorem historii powojennego podziemia niepodległościowego.

czytaj więcej…

 

OPŁATKOWE SPOTKANIE PARAFIALNYCH GRUP DOROSŁYCH

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 12 stycznia br., w auli im. ks. prałata Grzegorza Cekiery, miało miejsce spotkanie opłatkowe parafialnych grup formacyjnych dorosłych.

czytaj więcej…

 

Podsumowanie roku 2019
Parafia św. Jana Chrzciciela w Krakowie

Na początku Nowego Roku, warto popatrzeć, jaki był ubiegły rok dla naszej wspólnoty parafialnej i co się zdarzyło w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
W naszej parafii chrzest przyjęło 104 dzieci (w r. ub. 105). O chrzest poza parafią poprosiło 54 rodziców. Bardzo niepokojący jest fakt, że w 1/5 wypadkach rodzice są w niesakramentalnych związkach małżeńskich (9), lub żyją bez jakiekolwiek związku (14).

czytaj więcej...

Komentarze są wyłączone.